18 MİLYON ÖĞRENCİNİN KARNE GÜNÜ

 Tarih: 09-06-2017 16:15:17

18 MİLYON ÖĞRENCİNİN KARNE HEYECANI

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, liseler ile açıköğretimde eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşıyor. 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla 17 milyon 532 bin 661 öğrenci ile 1 milyon 21 bin 578 öğretmen yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline bugün başlıyor.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı bugün karne dağıtım törenine katılmak üzere Kadriye Kemal Gürel İlkokulu’ndaydı.

Burada ilk olarak hayırsever Kadriye Gürel ile buluşup sohbet eden Vali Yazıcı,daha sonra Gürel ve İl Milli Eğtiim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte karne dağıtımı için sınıflara geçti.

Yazıcı,önce öğrencilere okulu yaptırıp Milli Eğitim camiasına bağışlayan Gürel’i takdim etti,sonra öğrencilere karnelerini dağıtıp kitap hediye etti. Vali Yazıcı, karnelerini alan öğrenciler ile kitap okuma üzerine sohbet etti,tatil planlarını sordu. Yazıcı ve beraberindeki heyet son olarak öğretmenler odasını ziyaret etti,eğitim neferleri ile bir süre sohbet etti.Tatil için iyi dilekler ve  tatilde yapılması gerekenler konuşuldu,verimli bir süreç geçirip yeni eğitim - öğretim sezonuna dinamik bir başlangıç yapılması temenni edildi.

Bu yıl ilk mezunlarını veren okulun eğitim kadrosu ve öğrencileri ziyaret için Vali Yazıcı ve heyete teşekkür etti.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI