15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN OĞLUNA ZIRHLI SÜNNET ARABASI

 Tarih: 01-07-2018 14:04:33

15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN OĞLUNA ZIRHLI SÜNNET ARABASI

BALIKESİR'de, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olan polis memuru Turgut Solak'ın oğlu Alper'e (6), emniyet tarafından toplumsal olaylarda kullanılan zırhlı polis aracı 'Ejder' sünnet arabası olarak tahsis edildi.

Darbe girişimi gecesi Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Turgut Solak'ın oğlu Alper için Balıkesir'de sünnet düğünü yapıldı.

Altıeylül ilçesinin kırsal Ovabayındır Mahallesi'nde düzenlenen sünnet törenine Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan,Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile şehidin mesai arkadaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

Mehter Takımı'nın gösterisinin ardından Kur'an okutuldu. Sünnet düğününün sürprizi ise Emniyet Müdürlüğü'nün 'Ejder' adı verilen zırhlı polis aracı ile Başkan Avcı'nın makam aracının sünnet arabası olarak tahsis edilmesi oldu.

Ejder'e ve makam aracına sırayla binerek, köyde tur atan Alper ile ablası Beyza Solak keyifli anlar yaşadı.

Şehit çocukları, daha sonra makam araçlarıyla babalarının mezarını ziyaret ederek, dua etti. Minikler sevinçli anlarını arkadaşlarıyla da paylaştı.

  Kaynak: Haberler.com/Balıkesir
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI