12 ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER BAUN’DA TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

 Tarih: 26-07-2017 10:52:30

12 ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER BAUN’DA TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

 

12 farklı ülkeden Balıkesir’e gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Yunus Emre Enstitüsü ile Balıkesir Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği BAUN Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Türkçe Yaz Okulu programına katıldı.

 

 

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, program kapsamında; İran, Mısır, Fas, Lübnan, Kazakistan, Güney Kore, Bosna Hersek, Gürcistan, Ürdün, Kosova, İngiltere ve Arnavutluk’tan gelerek Türkçe eğitimi alan öğrencileri kabul etti. BAUN TÖMER Müdür Vekili Prof. Dr. Mehmet Narlı ve Müdür Yardımcısı Okt. Şaziye Durukan’ın da yer aldığı ziyarette öğrenciler, Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir’le ilgili beğenilerini Rektör Özdemir’le paylaşırken, kendilerine gösterilen ilgi nedeniyle de teşekkür ettiler. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de öğrencileri üniversitede ve Balıkesir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkçe öğrenen öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar diledi.

 

Programda geride kalan 3 haftalık süreçte Balıkesir ve çevresindeki kültür gezileri ile Balıkesir mutfağı ve düğün kültürü ile ilgili bilgiler alacak, müzeleri ve ören yerlerini ziyaret edecek olan kültür elçisi öğrenciler, 1 aylık program kapsamında Türkçe eğitiminin yanı sıra yörenin kültürünü de tanıma imkanı bulacaklar.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI