10 YAŞINDAKİ MİNİK RESSAMDAN ONBİNLERE ÖRNEK OLACAK SERGİ

 Tarih: 03-11-2016 17:13:41

KÜÇÜK ECRİN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Ecrin Durko, açtığı ilk resim sergisinin gelirini sokak hayvanları, ihtiyaç sahipleri ve lösemili çocuklara bağışladı.

Ayvalık Belediye Başkanı Gençer: 

"Ecrin'in doğaya, hayvanlara ve Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğu sevgiyi gördük. Bu bizi çok heyecanlandırdı"

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 3 yaşından beri resim yapan 10 yaşındaki Ecrin Durko, ilk sergisinin gelirini sokak hayvanları, ihtiyaç sahipleri ve lösemili çocuklara bağışladı.

Melas Sanat Atölyesi'ndeki sergiden iki iş adamının biner liraya eser aldığı Durko, çok küçük yaşlardan itibaren resim yapmaya başladığını belirtti.

Ailesinin verdiği destek sayesinde sergi açmaya karar verdiğini ifade eden küçük ressam, şunları kaydetti: 

"Oyun oynamaktan çok resim çizmekten hoşlanıyorum. Bu ilk sergim. Daha birçok sergi açmayı düşünüyorum ve tüm sergilerden elde edilecek gelirleri, lösemili çocuklara, sokak hayvanlarına ve Ayvalık Şefkat Evleri Derneği aracılığıyla yoksul insanlara bağışlamak istiyorum çünkü ailemizin ekonomik durumu iyi. Bizim durumumuz iyiyken, lösemili çocukların saçlarının dökülmesi beni çok üzüyor. Onlar hiç mutlu değiller. Bunun dışında, sokaklardaki sahipsiz kedi ve köpekler aç kalıyorlar. Onların karınlarını doyurmak istiyorum. Yoksul çocukları giydirmek istiyorum. Onları eski ve yırtık kıyafetlerle görmek beni mutsuz ediyor."

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de "Ecrin'in yaptığı resimler bizi çok etkiledi. Doğayı resmetmesi büyüleyiciydi. Doğaya, hayvanlara ve Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğu sevgiyi gördük. Bu bizi çok heyecanlandırdı." dedi.

Sergiyi ziyaret eden iş adamları Ahmet Sucu ile Murat Üzgün, katkı sağlamak için biner liraya iki eser satın aldı.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI